Nowości

urządzanie mieszkania krok po kroku

Urządzanie mieszkania krok po kroku

2019-09-23

Kupno mieszkania to bardzo poważna decyzja, często jedna z najważniejszych w życiu. Dla wielu osób to pierwszy krok do prawdziwej samodzielności, dla innych to spełnienie wieloletnich marzeń.

Nic dziwnego, że całemu procesowi poszukiwania i kupowania mieszkania towarzysz a tak silne emocje. Strach, niepewność, które mieszają się z euforią i radością. A moment odebrania kluczy to dla wielu jedna ze szczęśliwszych chwil.

Kupując nowe mieszkanie nabywasz lokal w stanie deweloperskim. To znaczy, że musisz go jeszcze wykończyć, ponieważ w takim stanie nie jest gotowe do zamieszkania.

Co zawiera stan deweloperski?

Choć może on się nieco różnić, to ogólnie przyjmuje się, że nowe mieszkania kupione od dewelopera powinny posiadać:

- okna i drzwi zewnętrzne

- parapety wewnętrzne i zewnętrzne

- tynki  - zarówno wewnątrz mieszkania, jak i na zewnątrz budynku

- wylewkę podłogową

- wszystkie instalacje: grzewczą, elektryczną, wentylacyjną, wodno-kanalizacyjną

- grzejniki i gniazdka

Kupując mieszkanie deweloperskie masz przygotowane wszystko by je urządzić po swojemu. Musisz więc wybrać rodzaj podłóg, kolory ścian, glazurę, terakotę i oczywiście wszystkie meble. Część osób które kupują nasze mieszkania mówią, że to najfajniejszy etap w całym procesie. Dla innych z kolei to najbardziej stresująca i czasochłonna część.

Urządzanie mieszkania nie jest łatwą sprawą, zwłaszcza biorąc pod uwagę jak ogromny wybór różnych materiałów i elementów wyposażenia jest obecnie do dyspozycji. Wiele osób ma problem nie tylko dlatego, że nie może odnaleźć się w tym gąszczu płytek, kafelków, tapet czy mebli. Ale również dlatego, że nie mają czasu na to by przeszukiwać wyposażenie sklepów i dobierać poszczególne elementy. Z drugiej jednak strony każdy chce by jego mieszkanie było wspaniałą wizytówką, żeby było urządzone nowocześnie i komfortowo.

By połączyć jedno z drugim coraz więcej osób decyduje się na współpracę z biurem projektowym. Czy jest to dobre rozwiązanie również dla Ciebie? Przeczytaj artykuł i sam zdecyduj.

Urządzanie mieszkania z architektem wnętrz

To opcja dla osób mocno zapracowanych, którzy nie mają czasu na to by samodzielnie planować i wybierać elementy wyposażenia swojego nowego mieszkania. To również dobre rozwiązania dla tych, którzy nie czują się na siłach by to robić, bo na przykład brakuje im zmysłu przestrzennego.

Jak wygląda współpraca z architektem? Umawiasz się na spotkanie, podczas którego architekt ogląda mieszkanie i dokonuje dokładnych pomiarów. To dobry moment na rozmowę odnośnie tego jaki styl ci odpowiada, jakie lubisz kolory, czy bardziej podoba ci się jasne czy ciemne drewno i jaki rodzaj podłóg ci się marzy. Architekt na podstawie Twoich wskazówek i oczekiwań przygotuje wstępne plany, zakładające głównie rozkład funkcjonalny. W dalszym etapie przygotuje wizualizacje uwzględniające kolorystykę, materiały, a także przygotuje listę wszystkich elementów wyposażenia. Twoim zadaniem będzie tylko ich zakup.

To naprawdę wygodne rozwiązanie. Nie tylko pozwala na zaoszczędzenie czasu, ale również jest gwarancją, że całość będzie wyglądała spójnie i będzie do siebie pasować. Zadaniem architekta jest urządzić mieszkanie w taki sposób, by spełniało potrzeby  i oczekiwania wszystkich jego mieszkańców. Być może będzie to zaskoczeniem, ale współpraca z architektem często daje szansę na realne obniżenie kosztów urządzenia wnętrza. Robiąc to na własną rękę często działamy po omacku kupujemy wiele rzeczy, które niekoniecznie do siebie pasują, często lądują potem schowane w piwnicy lub głęboko w szafie. Poza tym architekci często mogą korzystać z preferencyjnych cen bądź rabatów, jakimi przyciągają je hurtownie czy sklepy. Mają też lepsze rozeznanie w cenach i asortymencie, dzięki czemu łatwiej im będzie połączyć Twoje oczekiwania z możliwościami finansowymi.

Kluczem jest oczywiście wybór odpowiedniego biura projektowego, ale to już temat na oddzielny artykuł.

Urządzanie mieszkania na własną rękę

Jeśli chcesz samodzielnie urządzić swoje mieszkanie musisz się do tego dobrze przygotować. Po pierwsze określ jakim budżetem dysponujesz. Przygotuj listę wszystkich elementów wyposażenia wraz z cenami. To wymaga czasu i skrupulatności, ale pozwoli ci zachować porządek.

Jeśli potrzebujesz pomysłu skorzystaj z gotowych inspiracji. Znajdziesz ich całe mnóstwo w internecie na portalach związanych z aranżacją wnętrz. Kupując płytki czy meble w marketach budowlanych też możesz liczyć na pomoc aranżatora, który często wykonuje aranżacje np. kuchni czy łazienki.

Jako deweloper, oferujący mieszkania na sprzedaż w Rzeszowie, Lublinie czy Tarnobrzegu widzimy, że coraz więcej osób korzysta jednak z usług aranżatora. Wynika to zapewne z tego, że coraz więcej pracujemy i mamy coraz mniej czasu, a z drugiej strony wciąż bardzo zależy nam na tym by nasze mieszkania były piękne i komfortowe. Jaką decyzję Ty podejmiesz?

Wikana - mieszkania developer rzeszów

Created by kampanie adwords

×