Biuro prasowe

rusza budowa miasteczka wikana b13

RUSZA BUDOWA MIASTECZKA WIKANA B13

2016-01-29
Spółka należąca do lubelskiej Grupy Kapitałowej WIKANA podpisała umowę na realizację nowego projektu deweloperskiego. Tym razem Grupa zbuduje domy w zabudowie szeregowej w Lublinie w ramach projektu „Miasteczko Wikana B13”. To już drugi projekt Grupy Kapitałowej WIKANA rozpoczęty w tym roku. Wartość inwestycji wynosi ponad 7,8 mln zł.

Miasteczko Wikana, to osiedle w lubelskiej dzielnicy Sławinek, realizowane przez Grupę Kapitałową WIKANA,  które składa się z budynków mieszkalnych wielorodzinnych, domów wolnostojących i domów w zabudowie szeregowej. Po zakończeniu realizacji w ubiegłym roku etapu B12, tym razem lubelski deweloper zbuduje dwadzieścia trzy segmenty jednorodzinne w zabudowie szeregowej. Ich powierzchnia całkowita wynosić będzie od 144 mkw. do 232 mkw. – Miasteczko Wikana to jedna z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w Lublinie. Domy mają być gotowe już w listopadzie br., więc liczymy na duże zainteresowanie naszą ofertą – mówi Robert Pydzik, Prezes Wikany. Umowę na realizację inwestycji podpisała właśnie spółka celowa Wikany. Wartość umowy przekracza 7,8 mln zł netto.

Każdy z segmentów realizowanych w ramach projektu będzie składał się z trzech kondygnacji: dwóch nadziemnych mieszkalnych oraz podziemnej, w której zaprojektowano garaż z miejscem na dwa samochody i pomieszczenia techniczne. Budynki zostały wyposażone w indywidualną kotłownię, dzięki której użytkownicy mają możliwość samodzielnego zarządzania ogrzewaniem. Do każdego segmentu przynależą ogrody o powierzchni od 40 mkw. do blisko 480 mkw.

To drugi projekt Grupy Kapitałowej WIKANA rozpoczęty w tym roku. Kilkanaście dni temu spółka dominująca Grupy – WIKANA S.A. – poinformowała o rozpoczęciu przez spółkę zależną budowy zespołu trzech stylowych, kameralnych budynków mieszkalnych, położonych w samym sercu Lublina przy ul. Misjonarskiej. Projekt o nazwie „Misjonarska 12”  opiewa na kwotę niemal 3,9 mln zł netto.

Deweloper chce uruchomić w tym roku jeszcze kilka nowych projektów w południowo-wschodniej Polsce, która jest jego macierzystym rynkiem. – Posiadamy w tej części kraju bank ziemi, który pozwala na zbudowanie ok. 1800 lokali. Naszym celem jest jego zagospodarowanie i systematyczne uzupełnianie o nowe atrakcyjne lokalizacje, które pozwolą nam prowadzić działalność deweloperską w kolejnych latach – mówi Prezes Robert Pydzik.  

Grupa Kapitałowa WIKANA to jeden z największych deweloperów działających w południowo-wschodniej Polsce. Wikana od początku swojej działalności oddała do użytkowania ponad 2100 lokali o łącznej powierzchni przekraczającej 121 tys. mkw. Spółka WIKANA S.A., podmiot dominujący Grupy Kapitałowe WIKANA, od 1997 r. jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

 

Created by kampanie adwords

×