Nowości

najciekawsze inwestycje mieszkaniowe w lublinie

Najciekawsze inwestycje mieszkaniowe w Lublinie

2018-10-02
Lublin to jeden z najpiękniejszych miast w Polsce. Do niedawna postrzegany głównie jako ważny na skalę kraju ośrodek akademicki. Prężny rozwój gospodarczy miasta i bogata oferta mieszkaniowa sprawiła, że Lublin stał się również idealnym miejscem do zamieszkania.

 

Rynek mieszkaniowy na Lubelszczyźnie

W całym województwie rośnie liczba nieruchomości oddawanych do użytku. Według danych statystycznych w całym regionie osiągnęliśmy wzrost na poziomie 100 procent. Tylko w pierwszym kwartale tego roku do użytku oddano ponad 2500 nowych mieszkań w całym województwie. To ponad połowa więcej niż w podobnym okresie roku ubiegłego. Pod względem ilości nowych inwestycji góruje Lublin.

Rynek nieruchomości w Lublinie

Rynek nieruchomości w Lublinie rozwija się bardzo prężnie. Tylko w ciągu ostatniego roku statystycy wskazują na ponad 107 procentowy wzrost ilości mieszkań oddawanych do użytku. Miasto systematycznie przygotowuje nowe tereny pod inwestycje mieszkaniowe. Nowe mieszkania powstają w dzielnicach dotąd zapomnianych przez deweloperów, ale i w ścisłym centrum miasta. Wrotków, Węglin czy Sławinek to dzielnice, w których obecnie realizowane są najciekawsze inwestycje mieszkaniowe. Poza świetną lokalizacją ich zaletą są również atrakcyjne ceny.

Ile kosztują nowe mieszkania w Lublinie?

W skali kraju można zaobserwować wzrost cen mieszkań. W największych aglomeracjach średnia stawka za metr kwadratowy wzrosła prawie o 9 procent. W niektórych miastach wzrost jest nawet dwucyfrowy. Lublin jest pod tym względem bardzo stabilny. W ostatnim roku średnia stawka za metr kwadratowy wzrosła zaledwie o 1 punkt procentowy. To naprawdę niewiele. Taka sytuacja jest bardzo korzystna dla konsumentów, poszukujących nowych mieszkań w Lublinie. Lublin od lat znajduje się w czołówce miast przyciągających atrakcyjną ceną sprzedaży mieszkań. Jeśli dołożymy do tego stosunkowo niskie koszty życia i szeroki wybór mieszkań okazuje się, że Lublin jest idealnym miejscem do zamieszkania.

Najciekawsze inwestycje mieszkaniowe w Lublinie

Wrotków – Osiedle Marina

Zalew Zemborzycki to jeden z bardziej malowniczych terenów Lublina. W niedalekim sąsiedztwie powstało nowe osiedle mieszkaniowe – Marina. Stworzone z myślą o osobach, które cenią bliskość natury i wyjątkowe walory przyrodnicze. Miasteczko wodne, przystań żeglarska, czy park linowy to tylko niektóre atrakcje znajdujące się w pobliżu, które z pewnością docenią miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu. Biegnąca dookoła akwenu ścieżka rowerowa daje świetne możliwości na rodzinne spędzanie czasu. Osiedle Marina to idealne miejsce dla osób ceniących tzw. work-life balance. Z jednej strony bliskość zieleni i cisza, z drugiej sprawny dojazd do centrum miasta i pozostałych dzielnic. Poza atrakcyjną lokalizacją osiedle ma jeszcze wiele więcej do zaoferowania. Nowoczesne budynki, przemyślanie układy pomieszczeń, liczne udogodnienia sprawiają, że mieszkania docenią zarówno osoby starsze jak i rodziny z dziećmi, dla których nowe mieszkanie na osiedlu Marina będą niczym bezpieczna przystań.

Węglin – Sky House

Nie bez powodu właśnie tu powstała jedna z najnowszych inwestycji mieszkaniowych. Węglin południowy to dzielnica, która rozwija się niezwykle prężnie. Jej sercem jest ulica Jana Pawła II, która zapewnia doskonały dojazd do centrum Lublina oraz pozostałych dzielnic miasta. Ogromną zaletą osiedla jest również świetnie rozbudowana infrastruktura – są tu szkoły, przedszkola, sklepy i liczne zakłady usługowe. Osiedle SkyHouse to idealna propozycja dla rodzin, singli oraz dla tych wszystkich, którzy cenią nowoczesny styl, funkcjonalność oraz dogodne położenie komunikacyjne. SkyHouse oferuje nowe mieszkania o różnych metrażach: jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowe wraz z przynależącymi do nich komórkami lokatorskimi.

Sławinek – Miasteczko Wikana

Sławinek to jedna z najpiękniejszych dzielnic Lublina. Idealnie łączy w sobie klimat podmiejskiego spokoju z funkcjonalnością życia w centrum. Kilka minut dzieli osiedle od Ogrodu Botanicznego czy Muzeum Wsi Lubelskiej. Planowana realizacja parku 1000-lecia na terenach dawnego Poligonu czyni lokalizację jeszcze atrakcyjniejszą, zwłaszcza dla osób ceniących bliskość przyrody. Plusem inwestycji jest świetna lokalizacja komunikacyjna – bliskość ważnej arterii miasta – Al. Solidarności czy drogi krajowej w kierunku Warszawy.

Miasteczko Wikana to osiedle o spójnym układzie urbanistycznym. Prestiżowa lokalizacja, nowoczesny styl wykończenia budynków, funkcjonalne i przestrzenne mieszkania czynią osiedle idealnym miejscem dla wymagających konsumentów w każdym wieku i na każdym etapie życia. Świetnie odnajdą się tu single, rodziny z dziećmi czy osoby starsze.

Deweloper godny zaufania

Miasteczko Wikana, SkyHouse czy Osiedla Marina to obecnie jedne z najciekawszych inwestycji mieszkaniowych w Lublinie. Są efektem dobrze przemyślanej strategii wyboru, tak by odpowiadały na potrzeby mieszkańców naszego miasta. Poza świetną lokalizacją
i przemyślanym układem funkcjonalnym łączy je jeszcze jedno – wszystkie inwestycje zrealizował ten sam deweloper.

WIKANA S.A. to firma z ogromnym doświadczeniem w branży deweloperskiej. Na rynku działa nieprzerwanie od 2005 roku, z powodzeniem realizując nowe inwestycje w woj. lubelskim oraz podkarpackim. Obszar działalności jest bardzo szeroki i obejmuje całość spraw związanych z realizacją inwestycji mieszkaniowych – począwszy od pozyskania gruntów, współpracę z najlepszymi biurami projektowymi, nadzór nad każdym etapem realizacji inwestycji, aż do przekazania gotowych mieszkań klientom. To najprzyjemniejszy z całego procesu moment, bo jak podkreślają przedstawiciele firmy Wikana S.A. ich podstawowym celem jest spełnianie marzeń o własnym mieszkaniu.

Zobacz naszą aktualną ofertę mieszkań: MIESZKANIA NA SPRZEDAŻ

Created by kampanie adwords

×