Nowości

mieszkanie deweloperskie czyli jakie?

Mieszkanie deweloperskie czyli jakie?

2019-03-11
Decydując się na zakup mieszkania mamy do wyboru dwie opcje – mieszkanie deweloperskie lub mieszkanie z drugiej ręki. Czym właściwie jest mieszkanie deweloperskie? Czy to najlepsza opcja? Z czym trzeba się liczyć kupując mieszkanie z rynku pierwotnego? O tym wszystkim przeczytasz w naszym artykule.

Mieszkanie deweloperskie czyli jakie?

Jak sama nazwa wskazuje jest to mieszkanie kupione od dewelopera. Deweloper to firma, która jest odpowiedzialna za realizację danej inwestycji. Mieszkania deweloperskie nazywa się również mieszkaniami z rynku pierwotnego - wiąże się to z tym, że kupujący jest pierwszym właścicielem nowego mieszkania.

Po drugiej stronie są mieszkania z rynku wtórnego. To mieszkania kupione z tzw. drugiej ręki. Chodzi tu o mieszkania, które miały już swoich lokatorów, były wynajmowane lub zamieszkiwane przez kogoś przez pewien czas, a teraz są wystawione na sprzedaż.

Mieszkania z rynku pierwotnego cieszą się zdecydowanie większym zainteresowaniem na rynku nieruchomości. Wynika to z faktu, że wiele osób woli jednak kupić zupełnie nowe mieszkanie i od początku do końca urządzić je po swojemu.

Jak znaleźć mieszkanie deweloperskie

Możesz wpisać w google hasło deweloper Lublin lub szukać po konkretnej nazwie dewelopera. Warto zapoznać się z realizowanymi dotychczas inwestycjami, sprawdzić opinie o deweloperze i jego doświadczenie.

Standard deweloperski czyli jaki?

Na stronach deweloperów spotkasz się zapewne z określeniem: Oferujemy mieszkania w standardzie deweloperskim. Co to właściwie oznacza? Wbrew pozorom nie jest to to samo co mieszkania wykończone pod klucz. Mieszkania deweloperskie wyróżnia kilka cech: stoi na ogrodzonym i zagospodarowanym terenie, z przygotowanymi miejscami parkingowymi. W mieszkaniu muszą znajdować się drzwi zewnętrzne, okna, wewnętrzne i zewnętrzne parapety. W mieszkaniu deweloperskim rozprowadzone są wszystkie instalacje, ściany są gotowe do malowania, a posadzki przygotowane do położenia podłóg.

W zależności od standardu wykończenia okna mogą być różne, parapety mogą być wykonane z różnych materiałów, czasem ściany są od razu pokryte gładzią gipsową. Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy z konkretnym deweloperem sprawdź czy w umowie znajdują się zapisy dotyczące standardu wykończenia mieszkania. Jeśli cokolwiek budzi Twoje wątpliwości – pytaj! Dzięki temu unikniesz potem niepotrzebnych nerwów i problemów.

Zobacz naszą aktualną ofertę mieszkań: MIESZKANIA NA SPRZEDAŻ

Created by kampanie adwords

×