Nowości

kupujesz mieszkanie? sprawdź które wybrać piętro

Kupujesz mieszkanie? Sprawdź które wybrać piętro

2020-01-15

Kupujesz mieszkanie? Sprawdź które wybrać piętro

Oferując sprzedaż mieszkań dajemy naszym klientom szerokie możliwości wyboru. Planując zakup mieszkania musisz określić szereg kluczowych czynników m.in. metraż, lokalizację, ilość pomieszczeń. Równie ważną kwestią jest podjęcie decyzji o tym, na który piętrze chcesz mieszkać. Lepszy będzie parter czy może ostatnie piętro? Jakie zalety mają poszczególne kondygnacje? Zapraszamy do lektury! Pomożemy rozwiać wszelkie wątpliwości.

Mieszkanie na parterze – plusy i minusy

Dawniej panowało przekonanie, że mieszkanie na parterze to najgorszy z możliwych wyborów. Dlaczego? Bo wiązało się to z duża stratą ciepła i zimną podłogą. Często w mieszkaniach zlokalizowanych na parterze pojawiał się problem z wilgocią. Do tego wszystkiego dochodził strach przed włamaniem, co często wiązało się z koniecznością montowania krat w oknach. Efekt raczej mało estetyczny.

Tak było kiedyś, i na szczęście dziś żadne z tych obaw się nie potwierdzają. Po pierwsze nowoczesne budownictwo gwarantuje identyczny standard wykończenia na każdym poziomie. Solidne fundamenty i odpowiednia izolacja zapewniają ciepłą podłogę.

Dużo zmieniło się też na plus jeśli chodzi o stolarkę drzwiową i okienną. Nowoczesne okna i drzwi z systemem antywłamaniowym dają poczucie bezpieczeństwa, ale i świetną izolację akustyczną, od tego co dzieje się na zewnątrz, na dworze lub na klatce. Gdyby mimo to ktoś nadal nie czuł się bezpieczny może zamontować sobie rolety antywłamaniowe, które świetnie sprawdzą się podczas dłużej nieobecności lokatorów, np. podczas wakacji.

W nowoczesnych osiedlach często jest tak, że na parterze deweloper planuje ciąg lokali usługowych. Tak więc mieszkania zaczynają się na nieco wyższym parterze, to też zwiększa poczucie bezpieczeństwa.

Dużym plusem mieszkania na parterze jest to, że można mieć swój własny ogródek. Choć często niewielki to i tak jest dużą wygodą dla mieszkańców. Wiele osób urządza na nim ogródek warzywno-owocowy, niewielki plac zabaw dla dzieci, wykorzystuje jako miejsce relaksu podczas letnich miesięcy. To idealne miejsce, żeby posadzić kwiaty czy urządzić grilla.

Mieszkania na parterze są świetnym wyborem dla osób starszych oraz rodzin z małymi dziećmi. Mimo, że nowe bloki wyposażone są w windy, to jednak mieszkanie na parterze zapewnia szybkie dotarcie, z wózkiem czy zakupami.

Natomiast nie polecamy mieszkania na parterze osobom, które chcą mieć w mieszkaniu bardzo dużo światła. Mieszkania położone niżej mają go jednak zdecydowanie mniej, więc jeśli dla kogoś jest to problem powinien wybrać wyższe kondygnacje.

Mieszkania pośrednie – dobry wybór dawniej i dziś

Kiedyś jak i obecnie wybór mieszkań na pośrednich kondygnacjach jest jak najbardziej uzasadniony. Mieszkania takie są lepiej nasłonecznione, i dają większe poczucie bezpieczeństwa. Mieszkania takie wyposażone są w przestronne balkony, a ochronę przed słońcem zapewniają balkony sąsiadów mieszkających najwyżej.

Mieszkania na pośrednich piętrach wciąż są chętnie wybierane przez kupujących, także ze względu na fakt tańszych ubezpieczeń niż mieszkania zlokalizowane na parterze.

Minusem takich mieszkań może być natomiast dość spory ruch na klatce, jeśli weźmiemy pod uwagę, że takie mieszkanie mijają osoby mieszkające piętro, dwa lub trzy wyżej. Może być to pewne udogodnienie, ale nie tak dokuczliwe jak kiedyś. Ponieważ nowoczesne bloki są lepiej izolowane akustycznie, a odpowiednio dobrane drzwi zewnętrzne też zagwarantują właściwy poziom ciszy.

Mieszkania na najwyższych kondygnacjach

W starych mieszkaniach znów kojarzą się z przeciekającym dachem, uciążliwym upałem w lecie i chłodem w zimie. W nowoczesnym budownictwie takie problemy się nie pojawiają.

Za to wybierając mieszkanie na najwyższym piętrze masz gwarancję dostępu do dużej ilości światła, również w sezonie jesienno-zimowym. Poza tym możesz podziwiać piękne widoki, panoramę miasta czy zachody słońca, siedząc na balkonie.

Mieszkania zlokalizowane na najwyższych piętrach często wyposażone są przestronne tarasy, pozwalające na zorganizowanie strefy zieleni, relaksu i odpoczynku. Mieszania na najwyższych piętrach to również cisza i spokój. Ruch jest niewielki, bo pojawiasz się tam tylko ty i twoi najbliżsi sąsiedzi.

W nowoczesnym budownictwie wszystkie bloki wyposażone są w przestronne i komfortowe windy. Są ciche, szybkie, wygodne, swobodnie zmieści się do nich wózek czy dziecięcy rowerek. Dzięki temu dotarcie na ostatnie piętro nie jest problemem.

Które piętro wybrać?

Zastanawiasz się które piętro wybrać? Musisz wziąć pod uwagę swoje własne preferencje. Zastanów się czy bardziej zależy Ci na ładnych widokach czy może na tym, żeby mieć swój mały ogródek? Ustal priorytety, a wtedy wybór będzie dużo łatwiejszy. Pamiętaj, że wszystkie nowoczesne mieszkania na sprzedaż w Rzeszowie, Tarnobrzegu czy innym mieście budowane są na wysokim standardzie. Zatem masz gwarancje komfortu i bezpieczeństwa bez względu na to, które piętro wybierzesz.

Wikana - tarnobrzeg sprzedaż mieszkań

Created by kampanie adwords

×