Nowości

koniec roku to najlepszy moment na kupno mieszkania

Koniec roku to najlepszy moment na kupno mieszkania

2019-12-18

Jaki moment jest najlepszy na kupno mieszkania? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które mają w planach realizację takiej inwestycji. Czy lepiej kupić mieszkanie na początku czy na końcu roku? Lepiej zrobić to wiosną, a może latem? Tak naprawdę, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Tak naprawdę dobry moment na zakup mieszkania jest właśnie wtedy gdy ktoś uzna, że tak jest.

Jako, że zbliżamy się do końca roku postanowiliśmy przeanalizować czy ten moment jest dobry na to by zainwestować w mieszkanie i dlaczego tak, lub dlaczego nie.

Zdaniem analityków ostatni kwartał roku to wręcz idealny moment na finalizację transakcji mieszkaniowej. Dlaczego? Po pierwsze – pod koniec roku zwykle tańsze są kredyty hipoteczne. Marże są niższe, do tego wszystkim zależy, żeby z końcem roku wypracować jak najlepsze plany sprzedażowe. Jest więc zdaniem analityków pole do sporej negocjacji zarówno jeśli chodzi o ceny mieszkań jak i warunki kredytowe.

Poza tym - początek roku to często liczne zmiany, które nie zawsze są korzystne dla konsumenta. Tak było na przykład z wysokością wkładu własnego. Jeszcze w 2014 roku było to 5% wartości transakcji. Z początkiem 2015 roku było to już 10%, a następnie 15% i tak dalej. I zawsze zmiany wchodziły w życie z początkiem nowego roku.

A jak to wygląda z punktu widzenia konsumenta? Prawdą jest, że koniec roku to dla wielu ważny moment. To taka granica, oddzielająca to co było, od tego co będzie. Żegnamy stary rok a witamy nowy, w którym wszystko ma być lepsze i fajniejsze. To właśnie wraz z początkiem nowego roku wiele osób ustala sobie nowe cele, plany, podejmuje się nowych wyzwań. Jak wynika z badań w tym okresie znacznie chętniej zmieniamy pracę, podejmujemy wyzwania związane ze zmianą stylu życia, nawyków żywieniowych. Równie chętnie podejmujemy decyzję o kupnie mieszkania.

Wiadomo, że nie jest to decyzja, którą podejmuje się ot tak. Zwykle proces trwa jakiś czas, w zależności chociażby od sytuacji finansowej. Wiele osób musi posiłkować się kredytem, co jednak przedłuża cały proces. Często konieczna jest zmiana pracy, czy uzyskanie awansu, po to by zapewnić sobie lepsze warunki kredytowe. Proces może trwać więc dłuższy czas. Ale w końcu przychodzi taki moment gdy trzeba podjąć decyzję i okazuje się, że najczęściej jest to właśnie końcówka roku.

Miło jest zacząć nowy rok z myślą, że o to mamy, lub za chwilę będziemy mieć swoje własne, nowe mieszkanie. Być może będzie to w ogóle pierwsze, całkiem samodzielne mieszkanie. A może będzie to kolejny już zakup, tylko na przykład większe i bardziej komfortowe od poprzedniego. Tak czy siak, taka sytuacja bardzo cieszy.

Wraz z początkiem nowego roku mamy więcej energii do tego, żeby coś zmieniać i daje to wiele radości. Jeśli chcesz móc powiedzieć sobie- tak 2019 rok był naprawdę dobry, udało mi się zrealizować wiele ciekawych projektów – dołóż do swoich osiągnięć coś jeszcze. Kup mieszkanie jeszcze zanim stary rok się skończy.

W swojej ofercie znajdują się mieszkania na sprzedaż w Lublinie, Janowie lubelskim i wielu innych miastach. Mimo, że wiele osób czuje już lekkie rozluźnienie i myśli o świętach my nie zwalniamy tempa i cały czas pracujemy na najwyższych obrotach. Właśnie po to, żeby być do Państwa dyspozycji przez cały czas, również w tym gorącym, przedświątecznym okresie.

Nie namawiamy nikogo na to by kupował mieszkanie akurat teraz. Taka decyzja wymaga przemyślenia tematu i dystansu. Emocje i pośpiech nie są dobrymi doradcami. Z drugiej jednak strony nasi pracownicy są w pełnej gotowości by służyć Państwu radą i pomocą przy wyborze właściwego mieszkania.

Pracujemy aż do samych świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy w tym czasie do kontaktu telefonicznego 81 444 64 80, mailowego info@wikana.pl oraz osobistego w naszej siedzibie. Bardzo chętnie się z Państwem spotkamy, pokażemy mieszkania jakie mamy aktualnie w sprzedaży. Odpowiemy też na wszelkie pytania. W razie konieczności służymy radą i pomocą w kwestii uzyskania kredytu hipotecznego na zakup mieszkania.

Dlaczego w ogóle warto kupić u nas mieszkania? Jesteśmy deweloperem z ogromnym doświadczeniem. Na rynku działamy już od 1994 roku. Przez ten czas zrealizowaliśmy bardzo wiele różnego rodzaju inwestycji mieszkaniowych, w wielu miastach polski wschodniej. Cieszymy się niesłabnącym zaufaniem naszych klientów, co tylko daje nam więcej motywacji do dalszego działania. Największą nagrodą jest dla nas to, że możemy spełniać Państwa marzenia o własnym mieszkaniu. Cieszymy się, gdy przychodzą do nas osoby, które trafiły tu z polecenia. To dla nas sygnał, że to co robimy robimy dobrze. Ale wciąż możemy robić jeszcze lepiej.

 

Wikana - lublin sprzedaż mieszkań

Created by kampanie adwords

×