Nowości

jak uchronić mieszkanie przed złodziejem w święta?

Jak uchronić mieszkanie przed złodziejem w święta?

2019-12-18

Coraz bliżej święta – chciałoby się zaśpiewać tekstem wprost z reklamy popularnego na świecie napoju. Wiele osób wyczekuje tych chwil z utęsknieniem. Dla większości z nas to czas spędzony w gronie najbliższych, okres odpoczynku od pracy i codziennych obowiązków. To bardzo często również czas wyjazdów – bo nie zawsze mamy to szczęście mieć całą rodzinę blisko siebie.

I te wyjazdy – choć bardzo radosne, budzą też spory niepokój. Niestety, to właśnie w okresie świątecznym najwięcej jest włamań i kradzieży. Puste mieszkania, pozostawione na kilka dni bez nadzoru są łakomym kąskiem dla złodziei i włamywaczy. Co zrobić, żeby zapewnić sobie spokój podczas świąt i nie zastać po powrocie wyłamanych zamków i skradzionych rzeczy? Mamy kilka praktycznych porad, które sprawdzą się nie tylko w święta, ale również podczas wakacji czy innych, dłuższych wyjazdów.

Okna i drzwi antywłamaniowe

Drzwi i okna to mówiąc kolokwialnie „najsłabsze” elementy mieszkania. To jedyna droga, którą niepożądana osoba może dostać się do mieszkania. Dlatego wybierając mieszkanie warto zapytać dewelopera o to czy są one wystarczająco bezpieczne. W tym aspekcie wiele się zmieniło na przestrzeni ostatnich lat i właściwie cały czas się zmienia. Producenci okien i drzwi z roku na rok zaskakują coraz to nowymi rozwiązaniami, które mają na celu zapewnić większe bezpieczeństwo. Poza tym nowoczesne okna i drzwi to nie tylko ochrona przed włamaniem, ale również większy komfort akustyczny i cieplny. To bardzo ważne. W końcu nikt nie lubi słuchać kosiarki z samego rana w weekend, czy odgłosów budzącego się do życia osiedla. No a dobrej jakości okna to też spore oszczędności ciepła i więcej gotówki w domowym budżecie.

Realizując każdą z naszych inwestycji mieszkaniowych dbamy o to by okna i drzwi były najwyższej jakości. Współpracujemy z czołowymi producentami, jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi nowościami i wybieramy tylko produkty najwyższej jakości. Dzięki temu mamy pewność, że oferując sprzedaż mieszkań w Janowie lubelskim, Lublinie czy innym mieście – zapewniamy naszym przyszłym mieszkańcom najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Sforsowanie nowoczesnego zamka w dobrych drzwiach jest praktycznie niemożliwe. Niestety, złodzieje również wynajdują coraz to nowe metody, posługując się nowoczesną techniką. Na szczęście w tym wyścigu producenci drzwi i okien wciąż są na czele.

Oczywiście dużo zależy też od samych lokatorów. Po pierwsze – wyjeżdżając na dłuższy urlop nigdy nie zostawiaj uchylonego ani rozszczelnionego okna. Zimą zdarza się to rzadko, ale latem, gdy wyjeżdżamy na wakacje wiele osób kompletnie o tym zapomina.

Wyjeżdżając na święta czy gdziekolwiek indziej nie zasłaniaj rolet czy zasłon. Wiele osób chce w ten sposób ukryć to, że w domu jest ciemno. Tymczasem to dla złodzieja jasny sygnał, że mieszkanie stoi puste. Lepszym rozwiązaniem jest przekazanie kluczy zaufanej osobie, może to być ktoś z rodziny lub sąsiad, po to by zajrzał od czasu do czasu, zapalił światło na chwilę czy włączył telewizor. Złodzieje przez napadem bardzo często obserwują mieszkania przez dłuższy czas. Dlatego warto zwracać uwagę na takie rzeczy.

Rolety antywłamaniowe

Dobrym pomysłem jest inwestycja w rolety antywłamaniowe. Decyzja o ich montażu należy już do właściciela mieszkania. Jako deweloper nie wyposażamy w nie naszych mieszkań. Nie wiemy przecież czy każdemu odpowiada takie rozwiązanie. Przy czym warto zaznaczyć, że najlepiej będą spełniać swoją funkcję w mieszkaniach położonych na parterze.

System antywłamaniowy

To bardzo skuteczne narzędzie w walce z włamywaczami. Na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób. Przy stosunkowo niewielkim koszcie pozwala na stałe monitorowanie tego co dzieje się w mieszkaniu. Oczywiście systemy są różne. Niektóre ograniczają się do współpracy z agencją ochrony – gdy włamywacz wchodzi do mieszkania uruchamia się alarm i przyjeżdża grupa interwencyjna. Inne z kolei monitorują to co dzieje się w mieszkaniu, pozwalają na nawiązanie kontaktu głosowego z włamywaczem, co samo w sobie jest już skutecznym wabikiem by go odstraszyć i zmusić do opuszczenia mieszkania.

Bezpieczne osiedle

Realizując nasze inwestycje mieszkaniowe w Janowie Lubelskim czy innych miastach staramy się zapewnić naszym lokatorom maksimum bezpieczeństwa. Zależy nam na tym by czuli się pewnie i bezpiecznie i by mogli spokojnie zostawić swoje mieszkania chociażby na okres świąt. Pamiętać jednak należy, że dużo zależy od samych mieszkańców i ich rozsądku. Zawsze można poprosić sąsiada o to by miał baczenie na Wasze mieszkanie podczas nieobecności. Dodatkowa para oczu nigdy nie zawadzi.

Przy okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w imieniu całej firmy Wikana pragniemy złożyć Państwu najlepsze życzenia – zdrowych, pogodnych i radosnych świąt, spędzonych w gronie najbliższym. Bezpiecznych podróży i powrotów, i by po powrocie nie czekały na Państwa żadne przykre niespodzianki.

Wikana - janów lubelski sprzedaż mieszkań

Created by kampanie adwords

×