Nowości

jak się przygotować do przeprowadzki?

Jak się przygotować do przeprowadzki?

2019-09-23

Kupiłeś nowe mieszkanie i ogarnia cię wielka radość. Zanim jednak w pełni skorzystasz z uroków swojego nowego lokum czeka cię przeprowadzka. Wiele osób na samą myśl dostaje gęsiej skórki i stresuje się czy i jak sobie z tą przeprowadzką poradzi.

W tym przypadku kluczem do sukcesu jest dobre przygotowanie i organizacja. Jako deweloper z dużym doświadczeniem w sprzedaży mieszkań byliśmy świadkami wielu przeprowadzek, mamy też w tym temacie własne doświadczenie, którym chętnie się podzielimy. Przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek o tym jak sprawnie i szybko ogarnąć przeprowadzkę.

Po pierwsze – ustal co chcesz zabrać do swojego nowego mieszkania – czy zabierasz wszystkie meble czy tylko ich część. Meble zajmą najwięcej miejsca, więc jeśli masz ich sporo od razu radzimy wynajęcie firmy przeprowadzkowej. To bardzo wygodne rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić sporo czasu. W umówionym terminie przedstawicie firmy przyjeżdżają i przenoszą przygotowane i popakowane przez ciebie rzeczy. Odwożą je na wskazany adres i wnoszą meble na miejsce docelowe. Jest to więc duża wygoda, zwłaszcza jeśli ktoś ma sporo rzeczy i wielkogabarytowych mebli. Niektóre firmy oferują nie tylko transport i wniesienie rzeczy, ale również ich pakowanie – to opcja dla bardziej zapracowanych, albo dla tych osób, które muszą przewieźć delikatne i cenne przedmioty i nie chcą ich uszkodzić podczas transportu.

Mimo, że wynajęcie firmy przeprowadzkowej jest bardzo wygodną opcją to wiele osób rezygnuje z takiego rozwiązania z obawy o koszty.  Wbrew pozorom nie są one aż tak wysokie. Oczywiście nie da się dokładnie określić ceny, bo ona będzie różna w różnych miastach – inaczej wygląda to w Tarnobrzegu, inaczej w Lublinie. Oferując mieszkania na sprzedaż w Tarnobrzegu widzimy, że ceny różnych usług są tu inne niż w innych miastach. Dużo zależy też od ilości rzeczy do przewiezienia i ich gabarytów. Warto jednak zorientować się bo może się okazać, że to nie tylko wygodne ale i ekonomiczne rozwiązanie. Spróbuj wycenić sobie kilkanaście kursów autem, w celu przewiezienia wszystkich rzeczy. Weź też pod uwagę czas jaki ci to zajmie i to, że musisz znieść i wnieść je samodzielnie. Na szczęście nowe bloki wyposażone są w duże, przestronne windy co znacznie ułatwia przeprowadzkę.

Po drugie – przygotuj nowe mieszkanie na gotowo. Jeśli masz taką możliwość i czas cię mocno nie nagli zadbaj o to by nowe mieszkanie było już gotowe, jeśli nie w całości przynajmniej, żeby były w nim meble, a całość posprzątana i czysta. Dzięki temu unikniesz chaosu i zalegających pudeł. Możesz na bieżąco wszystko rozpakowywać i układać na swoje miejsce. Pamiętaj, by każde pudełko było dobrze opisane – dzięki temu łatwiej ci będzie się odnaleźć podczas wypakowywania. Pudła warto opisywać nie tylko z boku ale i z góry – co jest praktycznym rozwiązaniem zwłaszcza, że często kładziemy je obok siebie, zasłaniając napisy.

Po trzecie – w trakcie pakowania pozbywaj się rzeczy, które nie są ci już potrzebne. Dotyczy to ubrań, książek, drobnych bibelotów. Te mocno zniszczone wyrzuć zachowując zasady segregacji śmieci. Ładniejsze rzeczy możesz wystawić na serwis aukcyjny i sprzedać lub oddać znajomym. Dzięki temu pozbędziesz się rzeczy, których nie używasz i będziesz miał mniej do przewiezienia.

Po czwarte – przygotuj sobie kartony. Dostaniesz je niemal w każdym sklepie. Pudło kartonowe to idealny sprzymierzeniec każdej przeprowadzki. Popakujesz w nie wiele rzeczy, ich przenoszenie i transport też są łatwe. Pamiętaj tylko, żeby przy cięższych przedmiotach odpowiednio zabezpieczyć dół kartonu, tak żeby podczas transportu nic nie wypadło i się nie uszkodziło.

Ważne jest to, by podczas przeprowadzki oraz samego pakowania działać według planu i unikać chaosu. Najlepiej pakować rzeczy kolejno według pomieszczeń i w taki sam sposób je rozpakowywać.

Ile trwa przeprowadzka? To zależy – od tego jak wiele rzeczy masz do przewiezienia i rozpakowania oraz czy robisz to sam czy z pomocą firmy. Grunt to znaleźć optymalne rozwiązanie dla siebie.

Kupując nowe mieszkanie zwróć uwagę na to czy w bloku są windy –w większości nowych osiedli to absolutny standard, ale w mieszkaniach z rynku wtórnego już niekoniecznie. Zobacz czy uda ci się podjechać autem możliwie jak najbliżej klatki – wtedy wnoszenie rzeczy będzie dużo szybsze i łatwiejsze.

Jeśli to możliwe poproś o pomoc rodzinę lub znajomych. Dodatkowa para rąk do pracy zawsze się przyda. Jeśli nawet nie mogą osobiście uczestniczyć to może chociaż zajmą się dzieckiem na czas przeprowadzki – rodzice wiedzą co mamy na myśli. Pakowanie i przenoszenie rzeczy z maluchem u boku to podwójne wyzwanie.

Jak tylko możesz ułatwiaj sobie, a zobaczysz, że przeprowadzka to nic strasznego. Mamy nadzieję, że te kilka naszych porad Ci pomoże i, że zmiana mieszkania będzie wyłącznie miłym doświadczeniem.

Jeśli dopiero szukasz swojego wymarzonego M zapraszamy serdecznie do kontaktu: oferujemy nowoczesne mieszkania na sprzedaż w Tarnobrzegu, Lublinie czy Rzeszowie. Chętnie się spotkamy i odpowiemy na wszystkie pytania.

Wikana - mieszkania tarnobrzeg na sprzedaż

Created by kampanie adwords

×