Biuro prasowe

grupa wikana dzieli się zyskiem z akcjonariuszami

Grupa WIKANA dzieli się zyskiem z Akcjonariuszami

2021-06-30
Akcjonariusze Spółki zdecydowali o wypłacie dywidendy w wysokości 0,15 zł na akcję. Termin wypłaty dywidendy ustalono na 30 lipca 2021 r., a dniem nabycia praw do dywidendy będzie 16 lipca 2021 r. Tegoroczna dywidenda będzie pierwszą w historii Spółki. Zarząd WIKANA ocenia, iż deweloperska grupa dojrzała do regularnego dzielenia się wypracowanym zyskiem z Akcjonariuszami.

Obecnie Grupa WIKANA ma w ofercie blisko 500 lokali w projektach w Lublinie, Rzeszowie, Przemyślu, Świdniku, Tarnobrzegu i Zamościu. W II kwartale deweloper wprowadził do sprzedaży inwestycje w Lublinie, Świdniku i Zamościu z blisko 380 lokalami.

- Obserwujemy rosnące zainteresowanie naszą oferta, a jej systematyczne wzbogacanie o kolejne projekty pozwala nam dynamicznie zwiększać sprzedaż. Miniony kwartał był już czwartym okresem z rzędu, w którym osiągnęliśmy wyższy wynik sprzedaży kwartał do kwartału. Mamy potencjał, by w obecnym okresie, pomimo wakacyjnego sezonu, podtrzymać tę pozytywną passę – komentuje Piotr Kwaśniewski, prezes WIKANA S.A.

W minionym półroczu Grupa WIKANA przekazała nabywcom 232 lokale, wobec 113 przekazanych rok wcześniej. Większość przekazanych lokali stanowią mieszkania z inwestycji Wikana Square w Rzeszowe. W I kwartale br. Grupa przekazała nabywcom 151 lokali (w tym 131 w Wikana Square), co pozwoliło zakończyć ten okres z 64 mln zł przychodów i rekordowymi 15,2 mln zł zysku netto.

Created by kampanie adwords

×