Biuro prasowe

skanska na  placu  budowy sky house w lublinie

SKANSKA NA PLACU BUDOWY SKY HOUSE W LUBLINIE

2016-02-12
Grupa kapitałowa WIKANA rozpoczęła trzecią w tym roku inwestycję. Na zlecenie jednej ze spółek zależnych giełdowego dewelopera firma Skanska zbuduje trzeci budynek na osiedlu Sky House w Lublinie. Wartość projektu wynosi prawie 4,6 mln zł netto.

Sky House to osiedle realizowane przez lubelską Grupę Kapitałową WIKANA, znajdujące się
w popularnej wśród mieszkańców, lubelskiej dzielnicy Węglin Południowy. Właśnie rozpoczęła się budowa trzeciego budynku. Wkrótce powstanie tu budynek mieszkalny, wielorodzinny o łącznej powierzchni użytkowej ponad 1.600 mkw. z 30 mieszkaniami
o powierzchni od 44 do 72 mkw.  W obiekcie powstaną także: garaż podziemny, komórki lokatorskie i pomieszczenia techniczne. Wartość zlecenia, jakie jedna ze spółek zależnych lubelskiej Wikany powierzyła generalnemu wykonawcy, wynosi 4.550 tys. zł netto. Generalnym wykonawcą została Skanska, z którą Grupa kapitałowa WIKANA współpracuje także przy drugim etapie osiedla Sky House. Zleciła również tej firmie wykonanie budynku mieszkalnego, wielorodzinnego na osiedlu Panorama w Rzeszowie. – Mamy dobre doświadczenia ze współpracy z firmą Skanska, dlatego wyrażamy zadowolenie, że oferta tej firmy okazała się najlepsza w przetargu zorganizowanym przez nas na budowę trzeciego budynku na osiedlu Sky House – mówi Prezes Wikany - Robert Pydzik. Ten etap osiedla Sky House ma zostać ukończony już wiosną przyszłego roku.  

To trzeci projekt deweloperski Grupy Kapitałowej WIKANA uruchomiony w 2016 roku.
W styczniu lubelski deweloper rozpoczął realizację etapu B13 na osiedlu Miasteczko Wikana w Lublinie (wartość projektu to ponad 7,8 mln zł netto). W styczniu rozpoczęła się również budowa zespołu trzech stylowych, kameralnych budynków mieszkalnych, położonych
w sercu Lublina przy ul. Misjonarskiej; projekt o nazwie „Misjonarska 12” opiewa na kwotę niemal 3,9 mln zł netto.

Deweloper chce uruchomić w tym roku jeszcze kilka nowych projektów w południowo-wschodniej Polsce, która jest jego macierzystym rynkiem. – Posiadamy w tej części kraju bank ziemi, który pozwala na zbudowanie ok. 1800 lokali. Naszym celem jest jego zagospodarowanie i systematyczne uzupełnianie o nowe lokalizacje, które pozwolą nam prowadzić działalność deweloperską w kolejnych latach – mówi Prezes Robert Pydzik.  

Grupa Kapitałowa WIKANA to jeden z największych deweloperów działających w południowo-wschodniej Polsce. Wikana od początku swojej działalności oddała do użytkowania ponad 2100 lokali o łącznej powierzchni przekraczającej 121 tys. mkw. Spółka WIKANA S.A., podmiot dominujący Grupy Kapitałowe WIKANA, od 1997 r. jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

 

 

Created by kampanie adwords

×