Nowości

rzeszów jak warszawa – coraz więcej ludzi chce tu mieszkać

Rzeszów jak Warszawa – coraz więcej ludzi chce tu mieszkać

2019-11-21

Według prognoz Rzeszów będzie jedynym – obok Warszawy – miastem, w którym populacja mieszkańców nie zmniejszy się w ciągu najbliższych kilku lat. Dlaczego tak wiele osób chce tu mieszkać i czym kusi ich stolica Podkarpacia? Sprawdźcie sami.

Rzeszów – to miasto warto znać

Rzeszów to miasto położone w południowo-wschodniej Polsce, stolica województwa podkarpackiego. Początki miasta sięgają XIV wieku. Choć przez setki lat Rzeszów miał lepsze i gorsze okresy to teraz zdecydowanie ma swoje pięć minut. Z niewielkiego, nikomu nie znanego miasta stał się jednym z niewielu miast w kraju które mogą poszczycić się rosnącą stale populacją mieszkańców. Podczas gdy z innych miast ludzie odpływają – najczęściej do stolicy, w Rzeszowie sytuacja jest odwrotna. Nie tylko ludzie nie wyjeżdżają stąd, ale ci mieszkający dotąd w innych miastach przyjeżdżają do stolicy Podkarpacia, żeby tutaj osiąść na stałe. To sytuacja naprawdę niespotykana –  i dlatego właśnie Rzeszów stał się tak popularny.

Mieszkaniowy boom w Rzeszowie

Popyt goni podaż, tak więc logiczne jest, że za rosnącą popularnością miasta idą nowe inwestycje mieszkaniowe. A tych w Rzeszowie jest bardzo wiele. Już w 2017 roku miasto wyprzedziło pod kątem skali nowych inwestycji takie miasta jak Lublin, Bydgoszcz, Szczecin, Olsztyn czy Katowice. Tylko w tym roku powstało w Rzeszowie ponad dwa tysiące nowych lokali mieszkaniowych.

Dobra sytuacja gospodarcza miasta

Dynamiczny rozwój rynku nieruchomości nie byłby możliwy bez dobrej koniunktury Rzeszowa. Od kilku już lat widać wyraźną poprawę sytuacji gospodarczej miasta, na co wpłynęło wiele elementów. Nie tylko z roku na rok przybywało nowych studentów, którzy zdecydowali się podjąć naukę na jednej z wielu rzeszowskich uczelni wyższych. Już w 2012 roku Rzeszów został uznany miastem Unii Europejskiej z największa populacją studentów w przeliczeniu na mieszkańców miasta. Miasto zostało również docenione przez inwestorów, polskich i zagranicznych którzy coraz chętniej lokowali tutaj swój kapitał. To znacznie podniosło prestiż miasta.

Nie sposób pominąć mądrej polityki włodarzy miasta, którzy intensywnie promowali rozwój lokalnego szkolnictwa wyższego i zawodowego. Dużym zainteresowaniem cieszyło się tez powstanie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Miasto zaczęło się dynamicznie rozwijać, na czym korzystali również mieszkańcy. Stopa bezrobocia ma tu jeden z najniższych poziomów w kraju. Jeśli chodzi o wynagrodzenie trudno porównywać je z tym jakie można osiągnąć w innych, większych miastach wojewódzkich. Jednak na tle kraju, Rzeszów wypada pod tym kątem naprawdę dobrze. Ten aspekt – tak istotny dla mieszkańców, sprawił, że do Rzeszowa zaczęli przyjeżdżać i osiedlać się tu na stałe ludzie mieszkający dotąd  w mniejszych miastach województwa.

Rynek nieruchomości w Rzeszowie

Zdecydowaliśmy się na inwestycje mieszkaniowe w Rzeszowie ponieważ widzimy, że miasto ma ogromny potencjał. Ludzie chcą tu mieszkać, a naszym celem jest im to umożliwić. Dlatego realizujemy tutaj nasze osiedla, i już teraz widzimy, że to była dobra decyzja.

Sprzedaż mieszkań w Rzeszowie ma się naprawdę świetnie. Zainteresowanie jest ogromne – co nas wcale nie dziwi. Miasto jest niesamowite. Ma swój wyjątkowy klimat, który od razu nam się udzielił.

Jest kilka kwestii, za które pokochaliśmy Rzeszów.

Po pierwsze – tu wszędzie jest blisko. Nie trzeba spędzać wiele czasu w autobusie czy samochodzie, żeby dotrzeć z punktu A do punktu B.

Na każdym kroku widać jak miasto się rozwija – nowe odcinki dróg, nowe osiedla, infrastruktura, sklepy i punkty usługowe – wszystko po to, żeby mieszkańcom żyło się lepiej.

Miasto tętni życiem. Nie brakuje tu ciekawych wydarzeń kulturalnych. Cały czas powstają nowe kluby, miejsca, w których można się spotkać z przyjaciółmi i miło spędzić czas. To ważne, zwłaszcza dla młodych ludzi, a tych jak wiadomo jest w Rzeszowie coraz więcej.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że miasto posiada własny port lotniczy. To duże udogodnienie jeśli chodzi o podróże, nie tylko za granicę ale także do innych miast w Polsce.

Do tego miasto jest bardzo zielone. Władze Rzeszowa naprawdę dbają o to, żeby w mieście było dużo zieleni, miejsc gdzie można pospacerować i odpocząć. To duży plus, bo dosłownie czuje się tę pozytywną atmosferę. Trawniki są wypielęgnowane, ulice czyste, roślinność staranie podstrzyżona. To naprawdę robi wrażenie, i wiele osób, które były w Rzeszowie po raz pierwszy na to właśnie zwróciło uwagę.

Rzeszów naprawdę jest miastem wyjątkowym. Cieszymy się bardzo, że możemy uczestniczyć w jego rozwoju i rozbudowie oferując nowoczesne i komfortowe mieszkania na sprzedaż.

 

Wikana - mieszkania rzeszów na sprzedaż

Created by kampanie adwords

×