Biuro prasowe

„os. marina b” – deweloper nadrabia zaległości po generalnym wykonawcy

„Os. Marina B” – deweloper nadrabia zaległości po generalnym wykonawcy

2018-06-11
„Osiedle Marina B” to nowa odsłona inwestycji realizowanej przez Grupę Kapitałową WIKANA w pobliżu Zalewu Zemborzyckiego. Obecnie realizowane są dwa pierwsze etapy projektu, w ramach których zaprojektowano łącznie sześć budynków. W pierwszej połowie kwietnia giełdowa WIKANA opublikowała raport bieżący, w którym poinformowała o odstąpieniu przez jej spółkę zależną od umów z generalnym wykonawcą robót ze względu na spowodowane przez niego opóźnienia w realizacji. Od tamtego momentu budowa prowadzona jest w systemie managerskim bezpośrednio przez dewelopera.

W tym samym raporcie Zarząd WIKANA S.A. informował, że związku z zaplanowanymi działaniami w obszarze przyspieszenia prac w oparciu o własne służby, jak również udział kontrahentów zewnętrznych, w jego ocenie odstąpienie od ww. umów nie spowoduje uchybienia planowanemu terminowi przeniesienia własności lokali. Obserwując  plac budowy widać, że deweloper dotrzyma zapewnień. W ostatnim czasie opublikował film z realizacji (dostępny na stronie dewelopera pod adresem:
http://www.wikana.pl/realizacja_budowy_osiedla_marina_b_id_145_180.html
),
na którym wyraźnie widać obrysy wszystkich sześciu budynków. Poza realizacją stanu surowego, rozpoczęły się już prace związane z wykonaniem instalacji wewnętrznych i stolarki okiennej. Zgodnie z zapewnieniami dewelopera zaległości są nadrabiane, więc Klienci nie powinni mieć obaw do niepokoju.

W chwili obecnej WIKANA przygotowuje się do rozpoczęcia realizacji ostatniego etapu inwestycji, czyli budynku B4 – B5, w ramach którego zaprojektowano łącznie 92 lokale mieszkalne.

Created by kampanie adwords

×